fbpx

6 POWODÓW - DLACZEGO - WARTO - ZOSTAĆ - INSTALATOREM - SYSTEMU

AMPIO Smart Home

AMPIO Smart Home

6 POWODÓW - DLACZEGO - WARTO - ZOSTAĆ - INSTALATOREM - SYSTEMU

niezawodność

Dowiedz się dlaczego system Ampio jest rozwiązaniem niezawodnym które Cię nie zawiedzie

wsparcie

Czyli jak wygląda profesjonalne wsparcie dzięki któremu nie musisz obawiać się, że nie poradzisz sobie na instalacji

bezpieczeństwo

Jak zabezpieczony jest system Ampio na wypadek próby włamania się do naszej instalacji z zewnątrz

elastyczność

Dlaczego Ampio nadaje się do każdego rodzaju budownictwa, od małych mieszkań, poprzez luksusowe wille po przemysłowe budynki.

6 POWODÓW

Dlaczego warto zostać instalatorem inteligentnych instalacji Ampio?

Wybierz system który sprawdzi się na każdej inwestycji niezależnie od oczekiwań Twojego klienta!

1. Zaawansowany i prosty w instalacji

Ampio jest jednym z najbardziej zaawansowanych i rozbudowanych systemów na rynku. W ofercie znajduje się ponad 70 urządzeń automatyki budynku. Od zwykłych układów przekaźnikowych, regulujących, sterowników temperatury, po własne systemy dźwiękowe czy też układy transmisji cyfrowej poprzez zwykły kabel elektryczny. Dzięki temu Ampio obsługuje praktycznie wszystkie rodzaje urządzeń stosowanych w budynkach.

rozdzielnicaAmpio

Zaawansowane ale proste w obsłudze narzędzia konfiguracyjne sprawiają, że programowanie Ampio jest dziecinnie proste dla każdego a dające niesamowite możliwości. Ale to nie wszystko. Jeśli jesteś programistą to w Ampio znajdziesz również dla siebie szereg udogodnień. A to dzięki  integracji MQTT która pozwala na wgranie do serwera wielu otwartych narzędzi. Na wstępie producent udostępnia oprogramowanie Node Red.

2. Otwarty i bezpieczny

Profesjonalny system nie może być zamknięty. Integrator powinien mieć możliwość zintegrowania go z wieloma układami automatyki stosowanymi w budynkach. Od systemów wentylacji, klimatyzacji, SSWiN, CCTV, po różnego rodzaju czujniki a także sprzęty RTV, AGD, systemy ładowania samochodów oraz układy automatyki przemysłowej. Takie jest właśnie Ampio. Znajdziesz w nim ogólnoświatowe standardy komunikacji, między innymi takie jak: KNX, CAN, RS232, RS485, Dali, ModBus, LAN, MQTT a także standardy łączności bezprzewodowej takie jak Z-Wave, LoRa, EnOcean czy Bluetooth 5.0. Oprócz tego dziesiątki standardów komunikacji sieciowej które znajdziesz w narzędziach NodeRed.

Na uwagę zasługuje również bezpieczna chmura Ampio wykorzystująca w pełni szyfrowane połączenie TLS które uchroni instalację przed potencjalnym włamaniem z zewnątrz.

3. Niezawodny i elastyczny bo rozproszony

Ampio jest systemem o topologi rozproszonej logiki. To bardzo ważna cecha każdego profesjonalnego systemu, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo i ciągłość działania całej instalacji. Oznacza to, że system nie posiada jednostki nadrzędnej, która w razie awarii mogłaby unieruchomić całość bądź większą część budynku. W Ampio każde jedno urządzenie systemu jest autonomicznym urządzeniem o własnej inteligencji. Komunikują się one pomiędzy sobą sprawiając, że każde urządzenie widzi wszystko, co dzieje się w całej instalacji i może te informacje wykorzystać do swojej logiki. Logika rozproszona oznacza również, że system Ampio nadaje się do każdego rodzaju budownictwa. Od małych mieszkań, zwykłe domy, poprzez luksusowe wille po budynki przemysłowe, biurowce, hale i hotele. Ampio może być mały, praktyczny i niedrogi, a może też być duży, bardzo rozbudowany i zaawansowany. 

4. Nowoczesna i szybka aplikacja Android oraz iOS

5. Cała gama designerskich włączników inteligentnych

Włącznik dotykowy

Zaproponuj swoim klientom całą gamę dotykowych włączników inteligentnych. Panele Ampio to nie tylko same włączniki, to zaawansowane urządzenia posiadające niezliczoną ilość funkcji. Zastąp nawet 40 zwykłych włączników jednym panelem Ampio! 

Generator dźwięku, którym dysponuje każdy panel inteligentnego domu Ampio, może Ci zastąpić zwykły gong. Możesz go też użyć do ostrzegania o różnych zdarzeniach i alarmach. Jest dowolnie konfigurowalny. 

Skonfiguruj panel lub zwykły przycisk tak, żeby zmienił swoją funkcjonalność sam. Niech za dnia steruje roletą, a wieczorem ten sam przycisk zapali lampę.

Skorzystaj z inteligentnego rozpoznawania przyciśnięć. Niech zwykłe kliknięcie włączy oświetlenie, a przytrzymanie wyłączy muzykę. Podwójne kliknięcie natomiast zmieni kolor podświetlenia gzymsu.

6. Instalowany tylko przez autoryzowanych instalatorów

System Ampio jest instalowany tylko przez profesjonalistów, plus ponad dwudziestoletnie doświadczenie w tworzeniu i produkcji elektroniki to niezawodność poparta 5-cio letnią gwarancją produktów Ampio. 

System Ampio dostępny jest tylko w autoryzowanych punktach, które oferują również usługę instalacyjną. 

 

Dołącz do nas wybierając jeden z najlepszych systemów na rynku!

Prowadzisz elektryczną firmę instalacyjną? Zajmujesz się instalacjami elektronicznych systemów zabezpieczeń? Nie czekaj! Powiększ swoje portfolio o jeden z najbardziej zaawansowanych i bezpiecznych systemów na rynku. A przy tym łatwy w konfiguracji. Rozpocznij swoją przygodę z Ampio!  Napisz do nas i zapytaj o warunki. Jesteś nauczycielem zawodu elektrycznego, elektronicznego bądź automatyki? Wprowadź na swoje zajęcia wykłady z programowania systemów Ampio.